Moim zadaniem było przygotowanie głównego katalogu produktowego oświetleniowej marki Maxlight. Zadanie o tyle skomplikowane, że każdy katalog to około 500 stron wypełnionych tysiącami produktów, z których każdy potrzebował zdjęcia packshotowego, rysunku technicznego, opisu i często aranżacji. Wymagało to współpracy wielu osób, tym bardziej, że wszystkie zdjęcia i większość pozostałych materiałów była przygotowywana wewnętrznie. Co za tym idzie, sam proces był skomplikowany i wymagający dokładnego planowania.

W latach 2015 do 2018 odpowiedzialny byłem za kierownictwo artystyczne nad projektem. W zakres mojej pracy wchodziły: koncepcja, projekt i wykonanie katalogu, przygotowanie wektorowych rysunków technicznych i przygotowanie całości do druku. Wspierałem też studio fotografii w obróbce zdjęć oraz przygotowaniu wizualizacji. Dodatkowo opracowałem wszystkie niezbędne materiały marketingowe, podczas trwania kampanii promocyjnej nowej oferty lamp oraz prezentującego je katalogu.

Począwszy od roku 2019 przejąłem całościowe kierownictwo nad projektem, rozszerzając obowiązki o m. in. zarządzanie zespołem (ekipa techniczna, studio fotografii oraz copywriterzy), negocjacje z drukarniami oraz przygotowanie kampanii promocyjnej nowej oferty lamp.

Katalogi zostały przygotowane w polskiej oraz angielskiej wersji językowej, wraz z interaktywnymi wersjami online.

Katalog nowości 2022

Katalog 2022

Katalogi 2020 & 2021

Katalog 2019

Katalogi 2017 & 2018

Katalogi 2015 & 2016