ZEN BIZNESU

Gra karciana dla 2-4 graczy wprowadzająca w tajniki prowadzenia firmy w Polsce. Będzie nieco gorzko, nieco smutno, ale przede wszystkim zabawnie i realistycznie.

Doskonała gra dla tych, którzy planują otworzyć własny biznes i chcą się zderzyć z konkurencją oraz biurokratyczną ścianą by następnie je pokonać. Albo dla ludzi, którzy po prostu lubią się pośmiać z otaczającej ich surrealistycznej rzeczywistości.

Zen Biznesu powstał jako uzupełnienie uniwersum Zen Sarkazmu, czyli życiowej satyry w formie komiksu, publikowanego od wielu lat.

Gracze wcielają się w przedsiębiorców, których zadaniem jest zbudowanie dobrze prosperującej firmy i przetrwanie na rynku. Oprócz konkurencji, muszą zmierzyć się z opiekuńczym państwem, które na każdym kroku próbuje im pokazać, że lepiej i spokojniej żyje się na zasiłkach.

Ale o co tu właściwie chodzi?

Podstawową mechaniką gry jest deckbuilding, czyli budowanie talii w trakcie gry. Gracze rozpoczynają z niewielkimi taliami podstawowymi, które reprezentują ich firmy. Znajdą tam kilku pracowników, klientów oraz zobowiązania wobec państwa, bez których współczesna firma nie ma racji bytu. Z czasem, kiedy firmy zaczną przynosić dochody (mierzone walutą – Zencoinami), gracze będą mogli rozbudować swoje talie o mocniejsze karty.

Talie-firmy zaczną robić się większe, graczy będzie stać na zakup bardziej doświadczonych pracowników, zdobędą bogatszych klientów, a jednocześnie coraz więcej czasu będą musieli przeznaczać na konfrontację z urzędnikami (i konkurencją – innymi graczami).

Kto nad tym pracuje?

Ten, który wymyśla, rysuje i składa wszystko do kupy.

Twórca mechaniki, grafiki i opisów.

Ogarniacz wszystkiego, czego gość obok ogarnąć nie potrafi.

Czyli ważna persona.

Na jakim etapie projektowania jest gra?

Sporo rzeczy jeszcze się pozmienia, ale główny rdzeń mamy już gotowy. Teraz gramy, sprawdzamy, balansujemy, odrzucamy, a czasem coś dodajemy.

I dużo wycinamy…